Върхова производителност, навсякъде
Наслади се на ново поколение гейминг и продуктивност с до Intel® Core™ Ultra процесори. Очакват те изключително плавен геймплей, безпроблемен мултитаскинг и AI-ускорени креативни задачи. Свържи всички свои периферни устройства чрез Thunderbolt™ 4 и играй по-дълго без зарядно, благодарение на по-хладна и тиха работа – идеална за гейминг, стрийминг и създаване на съдържание.
Интелигентен дизайн с Lenovo AI Engine+
Наслади се на по-висок FPS в игрите, гладък стрийминг и по-ефективна работа с Lenovo AI Engine+ и поддръжка на LA1 и LA3. Разработвана в продължение на четири години, технологията интелигентно настройва системата според играта или приложението, което използваш. Резултатът е повече кадри в секунда в най-новите AAA заглавия и по-кратко време за рендър при създаване на съдържание — всичко това се управлява лесно през Legion Space.
Тих гейминг без компромиси с Legion Coldfront: Hyper
Legion Coldfront: Hyper комбинира високоефективни вентилатори и масивни 3D медни топлинни тръби, вакуумно уплътнени за оптимален въздушен поток, който отвежда топлината далеч от теб. Така системата остава по-хладна и изненадващо тиха дори при сериозно натоварване. С лекота превключвай между режимите Quiet, Balance, Performance и Extreme с комбинацията Fn+Q — според това дали играеш, учиш или рендваш.
Разбий шаблоните
Заложи на изчистен и ненатрапчив стил с цвета Eclipse Black. OLED моделите разполагат с капак от алуминий с аерокосмическо качество, изработен чрез усъвършенстван процес на инжекционно боядисване. Лаптопът използва модерни съединения и полимери, които осигуряват ниско тегло и висока здравина. OLED моделите са с 13% по-леки и по-тънки спрямо предходното поколение — идеални за студенти, които са постоянно в движение.
Nahimic by SteelSeries аудио за игри. Потапящ 3D звук с AI
Nahimic by SteelSeries използва AI технология, за да осигури потапящ 3D звук и персонализирани аудио профили, които издигат гейминг изживяването на ново ниво. AI Smart Profile на Nahimic автоматично настройва звука според играта, така че винаги да си в „златната среда“ за максимално потапяне и прецизност.
Усети какво означава истинска гейминг клавиатура
Клавиатурата Legion TrueStrike е създадена за прецизност както в игрите, така и в учебната работа. Пълноразмерният ѝ дизайн с отделни стрелки, цифров блок и Mylar тъчпад я прави идеална както за високопроизводителни задачи, така и за интензивен гейминг.
Играй, стриймвай и създавай навсякъде
От общите пространства до библиотеката, Legion 5i предлага изключителна мобилност. Енергоефективният хардуер и бързото зареждане повишават заряда на батерията от 0 до 70% за под 30 минути. Интелигентната батерийна технология гарантира запазване на над 90% от капацитета дори след години употреба.
Изключително екосистемно изживяване
Екосистемата на Legion предлага унифициран дизайн за компютри, преносими устройства, таблети, монитори и софтуер за безпроблемно изживяване. Legion Space добавя развиващи се AI функции за подобрена креативност и гейминг. Насладете се на готова за използване съвместимост с актуализации на драйверите, гарантиращи надеждна производителност за години напред.
Портове / Слотове
- 1. Ethernet (RJ45)
- 2. USB-C® (USB 10Gbps) с Power Delivery 3.0 65W–100W и DisplayPort 2.1
- 3. USB-C® (Thunderbolt™ 4, USB 40Gbps) с DisplayPort 2.1 ИЛИ USB-C® (USB 10Gbps) с DisplayPort 1.4* (Варира според модела. Вижте техническите спецификации за подробности.)
- 4. USB-A (USB 5Gbps)
- 5. Комбиниран жак за слушалки/микрофон
- 6. USB-A (USB 5Gbps)
- 7. Бутон E-Shutter
- 8. USB-A (USB 5Gbps)
*Спецификациите и функциите варират в зависимост от модела, всички изображения са илюстративни. Моля, вижте раздела Технически характеристики за пълни подробности.
Характеристики
| Вид лаптоп | Notebook |
|---|---|
| Подходящ за | Сериозен гейминг |
| Цвят | Черен |
| Серия | Legion 5 15 Gen 10 |
| Процесор | Intel Core Ultra 9 275HX (24-ядрен, 24-нишков, 2.10- 5.40GHz, 40MB Кеш) |
| Оперативна памет | |
| Видео карта | NVIDIA GeForce RTX 5070 (8GB GDDR7) |
| Памет | |
| Екран | 15.1-инчов (38.35 см.) - 2560x1600 (WQXGA), 165Hz OLED гланцов |
| Оптично устройство | Без оптично устройство |
| Usb type-c | 1x USB Type-C (Thunderbolt 4), 1x USB Type-C |
| Usb type-a | 3x USB 3.0 |
| Hdmi | HDMI 2.1 |
| Клавиатура | БДС кирилизация |
| Свързаност | LAN 10/100/1000 Мбит/сек, Wi-Fi 7 802.11 be, Bluetooth 5.4 |
| Батерия | |
| Тегло | 1.90 кг. |
| Операционна система | |
| Антивирусна | |
| Usb хъб | |
| Гаранция | 24 месеца международна гаранция |
| Офис програма | |
| Четец за карти памет | Не |
| Жак за микрофон/слушалки | Да |
| LAN порт | Да |
| 4G/5G модул | Не |
| Kensington lock | Не |
| Четец за пръстови отпечатъци | Не |
| Подсветка на клавиатурата | Да |

